En İyi Gebelik Testi

Hamilelik testleri farklı markalar tarafından üretilmektedir. Aynı markalara ait farklı gebelik testleri ile karşılaşmak da mümkündür. Özellikle erken gebelik döneminde ya da hastaneye gidilebilecek durumda değil ise kişi evde gebelik testi yapabilmektedir. Gebelik testleri eczanelerde satılır. En iyi gebelik testi de kişinin aldığı verime göre değişir. Birçok anne adayı ve gebe kadın tarafından kullanılan hamilelik testleri vardır. Birçoğunun fiyatı uygunken bazıları yüksek fiyat içerebilir. Yüksek fiyat içeren gebelik testlerinin özellikleri de farklıdır. Erken dönem gebelik testi olarak bilinen testler çoğunluğunda daha yüksek fiyatlar içerir.

Gebelik Testte Ne Zaman Belli Olur?

Gebeliğin testte belli olması için belirli bir süre geçmesi gerekir. Gebelik ihtimalinden şüpheleniliyor ise son adetin gecikmesini takip eden süreçte gebelik testi uygulanabilir. Gebelik testinin uygulanması için belirli 1 süre beklenmesi önerilmektedir. Cinsel ilişkiyi takip eden 1 – 2 günlük süreç içerisinde yapılan testler çoğunlukla doğru sonuç vermez. Gebelik testinin doğru sonuç verebilmesi için adet gecikmesini takip eden süreçte test yapılmalıdır.

Evde Yapılan Gebelik Testi Kaç Dakika Sürer?

Evde yapılan gebelik testlerinin süresi oldukça kısadır. Ortalama 5 dakika içerisinde yanıt verilir. Çoğul gebelik testinin kullanılması benzer yöntemleri içermektedir. Farklı yöntemler içeren gebelik testi olsa dahi çoğunlukla 5 dakika içerisinde yanıt ile karşılaşılmaktadır. Test yapıldıktan sonra saniyeler içerisinde tek çizgi ve çift çizgi gibi ibareler ekranda belirir.

Evde Yapılan Testlerde Çizgilerin Anlamı Nedir?

Gebelik testi çizgilerinin anlamları tüm testlerde aynıdır. Gebelik testinde 2 adet farklı çizgi türü bulunur. Bu çizgilerin açıklamaları şu şekilde yapılabilir:

  • Tek Çizgi: Tek çizgi gebeliğin gerçekleşmediği anlamına gelir, olumsuz yanıttır. Tek çizgi görüldüğünde kullanıcıların gebe olmadıklarını anlaması gerekir.
  • Çift Çizgi: Kişinin gebe olduğu anlamına gelir. Olumlu yanıttır. Pozitif olarak bilinen çift çizgi kar görüldüğü zaman bu kişilerin hamile olduğu anlamına gelmektedir.
Dikkatini Çekmedi Mi ?  Gebelik Belirtileri Ne Zaman Ortaya Çıkar

Evde yapılan gebelik testlerinin hata payı yüksektir. Dolayısıyla kişiler alınan sonuçtan emin olmak için kan testi yaptırmalıdır. Kan testi yöntemi ile yapılan gebelik testi hastane ortamında gerçekleştirilir.

Yorum yapın