Gebelikte Kullanılan Mide Bulantısı ve Kusma İlaçları

Gebelikte Kullanılan Mide Bulantısı ve Kusma İçin İlaçlar

Gebelikte anne adayının en zor günlerinden biri olan hamileliğin 3. ayına kadar ki süreçte gebelik çoğu kadında aşırı mide bulantısı, kusma ve halsizlik görünmektedir. Bu bazı uzmanlara göre yaşanması gereken bir süreç olup kimi kadında çok seyrek görülürken kimisinde ise ağır ve uzun geçirilmektedir.

Gebelikte anne adaylarının her türlü ilaç, iğne ve şuruptan olabildiğince uzak durmalı ve mümkün olduğunca hem bebeğin sağlığı hemde kendi sağlığı için kullanmamalıdır. Nitekim bazı zamanlar doktor tavsiyesiyle kullanılan ve gebelik için herhangi bir zararı olmayan test sonuçlarıyla ispatlanmış ilaçlar kullanılmaktadır.

Doktor tavsiyelerine uygun olarak gebelikte mide bulantısı ve kusmayı azaltan veya sonlandıran ilaçların başında dramamine ilacı gelmektedir. Kullanımı açısından gebelikte kadına ve bebeğe hiç bir yan etkisi gözlenmemiş ilacı doktorunuz tavsiyesiyle ve reçeteyle alınmaktadır. 12 tabletten oluşan bu ilaç doktorunuzun belirteceği aralıklarla ve saatlerle

Zofer adlı ilaç ise dramamine ilacına göre daha etkili olup 10 tabletten oluşmaktadır ve yine kesinlikle doktor tavsiyenize uygun olarak alınıp kullanılmalıdır.

İlaçsız ve rahat gebelikler yaşamanız dileğiyle..

Dikkatini Çekmedi Mi ?  KordoSentez Nedir? Neden Yapılır? Ne Zaman Yapılır?

Yorum yapın