1 Aylık Hamilelik Belirtileri

1 Aylık Hamilelik Belirtileri

Bir aylık gebeliğin belirtileri çoğunlukla kadınlarda benzer şekillerde ortaya çıkar. Gebeliğin ilk ayında olan kişilerin karşılaştığı belirtiler çoğu zaman aynıdır. Ancak bu belirtilerin karşılaşma sıklığı ya da şiddeti farklılık gösterebilir. Örneğin bazı kadınlar vajinal akıntı yaşarken, bazı kadınlarda ise göğüs hassasiyeti oluşur. Hamileliğin ilk ayında olan kadınların karşılaştığı belirtiler şu şekilde sıralanabilir:

  • Mide bulantısı.
  • Koku hassasiyeti.
  • Yorgunluk hissi.
  • Baş dönmesi.
  • Ruh halinde ani gelişen değişimler.
  • Kanama.

Bu unsurlar gebeliğin ilk döneminde ortaya çıkabilen belirtilerdir. 1 aylık gebelik belirtileri ile karşılaşılıyor ise kesinleştirmek için test yaptırılmalıdır.

1 Aylık Gebelik Ağrı Yapar Mı?

1 aylık gebeliğin ağrı yapması çoğunlukla mümkündür. Özellikle döllenmenin ve spermin yerleşmesinin hissedilmesine dair yapılan araştırmalar vardır. Döllenme kadınlar tarafından kasık ağrısı olarak hissedilebilir. Aynı zamanda çoğu kişi adet belirtileri ile gebelik belirtilerini de karıştırmaktadır. Bu dönemde memelerde oluşan hassasiyet koku hassasiyeti, yorgunluk ve bel ağrısı gibi unsurlar hem gebeliğin hem de adetin belirtileri arasındadır. Dolayısıyla kadınların gebelik belirtileri ile adet belirtilerini karşılaştırmaları mümkündür. 1 aylık gebeliğin ağrı yapması çoğunlukla regl öncesi son sancılar gibi hissedilebilir. 1 aylık gebelik belirtileri regl ile benzediği için kişiler gebe olduklarına ihtimal veremeyebilir.

1 Aylık Gebelik Esnasında Kilo Alınır Mı?

Gebeliğin ilk ayında kilo almak çoğunlukla karşılaşılmayan bir durumdur. Ancak her gebelik özeldir ve kadınlarda farklı şekillerde ortaya çıkabilir. Bu belirtilerin izlenmesi ve kadınların nasıl tepki verdiklerinin de incelenmesi gerekir. Her insan vücudu farklıdır. Dolayısı ile gebeliğe verilen tepkiler de değişik olabilir. Bazı kadınlar bu süreçte kilo alırken, bazı kadınlarda ise herhangi bir kilo alımı görülmez.

Dikkatini Çekmedi Mi ?  Adetliyken Hamile Kalınır Mı?

1 Aylık Gebelikte Kusulur Mu?

1 aylık gebelikte kusma sıklığı değişiklik gösterir. Kusma da diğer belirtiler gibi kişiden kişiye değişebilmektedir. 1 aylık gebelik esnasında kusma, mide bulantısı gibi unsurlar ile karşılaşmak mümkündür. Aynı zamanda baş ağrısı ve baş dönmesi ile de karşılaşılabilir. Baş ağrısı ve baş dönmesine ise kusmaya sebep olabilmektedir. 1 aylık gebelik belirtileri arasında kusma da bulunur.

Yorum yapın