Hamile Kalma Günleri

Hamile Kalma Günleri

Hamile kalma zamanı hesabı regl ve yumurtlama üzerinden yapılır. Bu hesaplama yapılırken kullanılan yöntemler ve dikkat edilmesi önerilir. Ancak hamileliğin hangi gün olacağı kişinin regl durumuna göre değişir. Aynı zamanda unutulmamalıdır ki her kadının adet dönemi farklıdır. Dolayısıyla ortaya çıkan tarihlerde kişiye özeldir. Bir başkasının ovülasyon dönemi farklı olurken başka bir kadının operasyon dönemi daha farklı olur.

Bu bilgilerin göz önünde bulundurularak kişiye özel hesaplama yapılması gerekir. Hamile kalmak isteyen kişiler partnerlerini de yanlarına alarak kadın doğum uzmanı ile görüşebilirler. Bu süreçte gebe kalmak tek taraflı değildir ve partnerlerin de kadınlar kadar gereken önemi göstermesi gerekir. Hamilelik zamanı için hesaplama özel olmalıdır.

Yumurtlama Dönemi Ne Zamandır?

Yumurtama dönemi hesaplanırken, herkes kendi sistemine göre hareket etmelidir. Her kadının yumurtlama döngüsü farklıdır. Dolayısı ile hamile kalmak için gereken yumurtlama döneminin hesaplanmasında kişiye özel hareket edilmesi gerekir. Adet döngüsü bazı kişilerde 28 gün, bazı kişilerde ise daha fazla ya da daha az sürebilmektedir. Dolayısıyla adet süresinin farklılık göstermesi ve adet döngüsünde değişiklikler ile karşılaşılması yumurtlama dönemini etkiler. Hamilelik zamanı ile yumurtlama dönemi ilişkilidir.

Regl Döngüsü Nedir?

Regl döngüsü kişinin adetinin kaç gün aralıklar ile gerçekleştiğini ortaya çıkaran bir döngüdür. Bazı kişiler 28 günlük bir döngü, bazı kişiler 35 günlük bir döngü ile karşılaşabilirler. Doğurganlık zamanı yani yumurtlama dönemi de bu bilgiler baz alınarak hesaplanır. Yumurtlamanın ne zaman daha yüksek bir verim ile gerçekleşebileceğini hesaplamak için regl döngüsünün baz alınması gerekir. Bu dönemde unutulmamalıdır ki hamilelik için gereken yumurtlama döneminde cinsel birleşim yaşansa dahi gebe kalmama ihtimali de bulunur.

Dikkatini Çekmedi Mi ?  Gebelikte Kullanılan Mide Bulantısı ve Kusma İlaçları

Hangi Gün Hamile Kalınmaz?

Hamile kalınmayan gün çoğunlukla adetin yaşandığı gündür adet esnasında özellikle adetin ilk günlerinde cinsel birleşme girilse dahi çoğu zaman hamilelik gerçekleşmez. Hamilelik zamanı hesaplanırken, hangi gün hamile kazanamayacağı uzmanlara sorulduğunda adetin ilk günü yanıtı ile karşılaşılır. Ancak adetliyken gerçekleştirilen cinsel birleşim esnasında gebe kalınması her zaman bir olasılıktır. Çoğunlukla adetin son günlerinde gerçekleştirilen cinsel birleşimden daha yüksek bir verim alınır.

Yorum yapın