Adetliyken Hamile Kalınır Mı?

Adetliyken gebelik mümkün olan bir durumdur. Adetliyken hamile kalmak mümkündür. Regl döneminde gerçekleştirilen bir cinsel ilişki esnasında bireyler korunmadığı takdirde gebelik gerçekleşebilir. Gebeliğin gerçeklememesi için korunmak gerekir. Yumurtlama dönemi, regl dönemi, ovülasyon ve daha birçok dönemde gebe kalmak mümkündür. Dolayısı ile gebe kalmak isteyenler regl olduklarında da cinsel ilişkiye girebilirler. Reglken gebe kalmak tüm kadınlar için mümkün olan bir durumdur.

Adetin İlk Günü Gebe Kalınır Mı?

Reglin ilk günü hamile kalmak çoğunlukla son günlere göre daha zor olmasına rağmen yine de mümkün olan bir durumdur. Adetin ilk günü cinsel ilişkiye girildiğinde gebe olma ihtimali daha düşüktür ancak yine de gerçekleşebilir. Adetin ilk günü gebe kalmak ya da son günü gebe kalmak arasında ihtimallerin oranı farklıdır. Adetin ilk günü gebe kalınır ancak oran düşüktür. Reglin ilk günü, ortasında ya da sonunda fark etmeksizin gebe kalınabilir. s

Adetin Son Günü Gebe Kalınır Mı?

Adetin son günü gebelik gerçekleşebilir. Adet olma esnasında cinsel birliktelik yaşanır ise kişilerin hamile kalma ihtimalleri yükselir. Adetin ilk günlerinde bu ihtimal daha düşüktür ancak adetin son günlerinde gebe kalma ihtimali daha yüksektir. Dolayısı ile adetinin son günlerinde olan bir kadın korunmasız cinsel ilişkiye girdiğinde gebe kalma ihtimali yüksek olacaktır. Reglken gebe kalmak reglin gününe göre değişebilmektedir. Sağlıklı, regl olan, doğurganlığı üzerinde bir engel bulunmayan tüm kadınlar; korunmasız cinsel ilişkiye girdikleri takdirde gebelik ihtimalini arttırmış olurlar.

Düzensiz Adet Görenler Adetliyken Hamile Kalır Mı?

Düzensiz adet ve gebelik arasında bir bağlantı olsa da bu durum kişinin yumurtalıkları ile ilgilidir. Düzensiz adet ile karşılaşan kadınların öncelikle adet periyotlarını izlemeleri ve döngülerini kaydetmeleri gerekir. Ardından ise alanında uzman olan bir kadın doğum doktoru ile görüşmesi gerekir. Muayene ile kadının yumurtalıkları, doğurganlığı ve birçok unsur kontrol edilecektir. Doğurganlık konusu ile ilgili bir sağlık problemi ya da engel yok ise düzensiz adet gören kadınlar da adetliyken hamile kalabilir. Reglken gebe kalmak düzenli ve düzensiz olması fark etmeksizin mümkün olan bir durumdur.

Yorum yapın